Przyczyny powstawania trądziku

Jeśli wiemy już czym jest skóra, możemy przejść do tematu trądziku. Postaram się wszystkie informacje przedstawić w miarę krótko i przystępnie, ponieważ jest to bardzo rozległy temat i można pisać, i pisać… Ciężko było to wszystko streścić 😉 Zmiany trądzikowe występują u prawie wszystkich osób w pewnym okresie ich życia. Trądzik może występować u niemowląt, dzieci i najczęściej we wczesnych latach młodzieńczych, gdy zaczyna się produkcja łoju i pojawiają się pierwsze zaskórniki, które później mogą przekształcić się w zmiany zapalne. W okresie dojrzewania każdy ma bardziej lub mniej poważny trądzik, który zwykle ustępuje samoistnie we wczesnej dorosłości. Jednak o ile w okresie dojrzewania jest to zrozumiałe ze względu na burzę hormonalną, to w wieku dorosłym zazwyczaj jest to sygnał, że coś jest nie tak. Według statystyk zarówno kobiety, jak i mężczyźni są dotknięci trądzikiem jednakowo, jednak ciężka postać częściej pojawia się u mężczyzn. W badaniach przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii trądzik jest jedną z pierwszych trzech najczęstszych chorób skóry w populacji ogólnej.

Czytaj dalej

„(-10kg z Martą�) Niesamowita wiedza, zaangażowanie i ogrom pracy jakie wkłada w prace z każdym podopiecznym to jakby powiedzieć o Marcie wszystko a jednocześnie nic. To trzeba przeżyć i poczuć się bezpiecznie na kamienistej drodze zdrowego życia pod jej opiekuńczymi skrzydłami. Mój mistrz, przewodnik i mentor po zawiłościach dietetyki.� polecam każdemu zagubionemu, bo jest tak bardzo profesjonalna jak nieprofesjonalna jest moja recenzja!�”

Weronika

„Pani Marta jest najlepszym fachowcem w swojej branży jakiego znam. Miła, bardzo profesjonalna obsług. Mobilna o każdej porze dnia.”

Hubert

„Dietą poprawiłem zdrowie i bez problemów zrzuciłem zbędnych naście kilogramów. A najważniejsze że było smacznie i bez głodu a i czasu wiele nie pochłaniało samo przygotowanie. Polecam bardzo bo warto skorzystać z profesjonalnego podejścia Marty.”

Wiktor

„Dzięki diecie udało mi się znacznie poprawić stan zdrowia, a także zrzucić nadmiar wagi Bardzo profesjonalne i pomocne podejście, dużo cennych uwag zarówno specjalistycznych co do samego odżywiania, jak i ogólnych do zmiany trybu życia. Polecam w 100%!”

Marek

„Profesjonalizm w każdym calu!!! Kompleksowa pomoc dopasowana do potrzeb i celu w oparciu o wyniki medyczne a nie internetowe wskazówki. Najważniejsze że zaleca dużo jeść na redukcji Polecam”

Maciej

„Pani Marta jest świetnym dietetkiem Indywidualne podejście,wiele cennych rad i wskazówek były kluczem do mojego sukcesu a mianowicie wygraniu walki w formule MMA. Zbijanie wagi zawsze było mało przyjemnym doświadczeniem, lecz z odpowiednią dietą ułożoną przez panią Martę była to przyjemność! Świetne samopoczucie i dużo energii na każdym treningu! Serdecznie polecam

Natalia

Batoniki orzechowo-czekoladowe

Często, gdy ludzie wybierają się na długie wędrówki po górach lub teraz zimą na narty, a latem w długie trasy na rowerze nie wiedzą, co zabrać ze sobą do jedzenia. I dziś mam dla Was przepis na super przekąskę, która idealnie sprawdzi podczas takich wypraw. Batoniki orzechowo-czekoladowe! Są bardzo energetyczne i niesamowicie pyszne. Do tego nie są za słodkie i bardzo lubi je moja mama, która nie przepada za słodyczami.

Czytaj dalej