Dlaczego cena jadłospisu jest ustalana indywidualnie?

Każdy z nas jest inny. Każdy przychodzi do dietetyka z innym problemem i oczekiwaniami. Każdy ma inne cele dietetyczne czy zdrowotne. Do tego mamy mnóstwo różnych chorób dietozaleznych, a żeby było jeszcze ciekawiej, często kilka chorób występuje jednocześnie. Ja natomiast każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Każdy pacjent to dla mnie osobna historia i nowe wyzwanie. W pracę z każdym pacjentem i ułożenie skutecznego jadłospisu wkładam 100% zaangażowania i całe serce, żeby jak najbardziej mu pomóc. Nie powielam schematów, nie zalecam każdemu tego samego. Zależy mi na jak najlepszej, jak najbardziej szczegółowej diagnostyce i wywiadzie żywieniowym, ponieważ stanowi to podstawę skutecznej pomocy i osiągnięcia założonych rezultatów przez pacjenta.


Przejdźmy teraz do krótkiego przykładu. Zgłasza się do mnie Pani XYZ, która deklaruje, że nic jej nie dolega, a chce tylko schudnąć. Ok, w porządku. Cena za dietę redukcyjną wynosi X zł. Jednak przeprowadzam z nią szczegółowy wywiad, wnioskuję, że ma niedoczynność tarczycy, co utrudnia redukcję masy ciała. Robimy szczegółowe badania i teza, którą postawiłam, zostaje potwierdzona. Przy niedoczynności tarczycy potrzebna jest specjalna dieta, która kosztuje Y zł. Jeśli takiej osobie dam zwykły jadłospis, nie przyniesie on tak dobrych rezultatów, jak ten, który ma zastosowanie przy niedoczynności tarczycy. Już rozumiesz? Z tego właśnie względu, na pytanie: „Ile kosztuje ułożenia jadłospisu?” nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie X zł, bo nie znam więcej szczegółów, a nie chcę wyjść na osobę niesłowną i niekompetentną. Dopiero mogę podać szczegółowa informację po konsultacji.Tutaj też widać, jak ogromną rolę odgrywa szczegółowe wypełnienie formularza i przeprowadzenie konsultacji. Wtedy sam pacjent będzie dobrze wiedział, co się z nim dzieje i dlaczego ma taką, a nie inną dietę. Często również podczas konsultacji wychodzą na światło dzienne fakty, z których pacjent nie zdawał sobie wcześniej sprawy i nie był ich świadomy. Dodatkowo w trakcie rozmowy może o wszystko zapytać, żeby sam był świadomy tego, co robimy i rozumiał podejmowane wspólnie działania.

Ja stawiam przede wszystkim na jakość, a nie na szybkość osiąganych efektów. Jestem zwolennikiem holistycznego i indywidualnego podejścia, które zgodnie z moim doświadczeniem daje najlepsze rezultaty.

Wydrukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *