Jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych?

Czy badania laboratoryjne z krwi są zawsze wiarygodne? Jak się do nich przygotować? Co zrobić, żeby w jak najbardziej wiarygodny sposób oddawały rzeczywisty stan naszego zdrowia i funkcjonowania organizmu? Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że to jak się zachowuje kilka godzin czy dni przed badaniem ma istotny wpływ na wyniki. Dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych?

A Ty zwracasz uwagę na to, jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych?

Bo jest to bardzo ważne! Do postawienia prawidłowej diagnozy i dalszego skutecznego, właściwego postępowania.

Wiarygodne wyniki badania -> właściwa diagnoza -> odpowiednie postępowanie

Więc już wiesz, że kluczem są wiarygodne, niezafałszowane niczym wyniki badań.

A co może zaburzać wiarygodność badań?

Złe przygotowanie do badań! Brak przygotowania do badań! To wpływa na zafałszowanie wyników, niewiarygodne wyniki. Prawidłowe przygotowanie do badań to jeden z podstawowych elementów, który wpływa na prawdziwość naszych wyników. To, że rzeczywiście oddają nasz stan zdrowia.

Co się stanie, gdy źle przygotujesz się do badań? Albo w ogóle się nie przygotujesz?

Niewiarygodne wyniki badań -> zła, niewłaściwa diagnoza -> błędne, nieskuteczne postępowanie

I czasami złe przygotowanie do badań naprawdę może wpłynąć na złą diagnozę, a to może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Można sobie zaszkodzić. Chyba tego nie chcesz?

A wiesz jak dobrze przygotować się do badań? Na co zwrócić uwagę?

Przychodzę z pomocą i ściągą 🙂 Przygotowałam dla Ciebie plik pdf, w którym zawarłam kluczowe i najważniejsze wskazówki, jak dobrze przygotować się do badań. Zachęcam do pobrania, zapoznania się i przede wszystkim pamiętania o tym, przed kolejnymi badaniami! Po zapoznaniu się z plikiem daj mi choć krótką informację zwrotną, czy jest dla Ciebie pomocny?

Jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć!

Nazywam się Marta. Jestem dietetykiem i psychodietetykiem. Jako dietetyk specjalizuję się w pracy z kobietami z różnego rodzaju problemami hormonalnymi, jak np. zaburzenia miesiączkowania, problemy z płodnością, PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, insulinooporność, problemy z nadwagą i otyłością. Jako psychodietetyk naprawiam relację z jedzeniem i własnym ciałem. Pracuję z kobietami, które zmagają się z kompulsywnym objadaniem, zajadaniem emocji, stresu, objadaniem słodyczami.

Ta strona korzysta z ciasteczek (pliki cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Przekazując swoje dane w trakcie korzystania ze strony wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie i przechowywanie na serwerze. Dane te są przechowywane w sposób bezpieczny, a ich administratorem jest Marta Skoczeń prowadząca działalność pod nazwą Poradnia dietetyczna „Apetyt na Życie” specjalista ds. żywienia Marta Skoczeń. W każdej chwili możesz żądać ich usunięcia za pomocą formularza kontaktowego.