Jak prawidłowo przyjmować leki z hormonami tarczycy?

„Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Przyjmuję Euthyrox, coraz wyższą dawkę, ale wciąż czuję się źle. Objawy mojej choroby nie zmniejszyły się. A lekarz mówi, że może być jeszcze gorzej… I że muszę to zaakceptować. A ja nie chcę! Co jeszcze mogę zrobić, żeby poczuć się lepiej?”

Tak naszą konsultację zaczęła Kasia. Jednak tak naprawdę wiele kobiet trafia do mnie z takim problem. Przyjmują leki, starają się, a wciąż czują się źle.

Kasia od dłuższego czasu przyjmowała Euthyrox, jednak nie czuła poprawy. Tak naprawdę nic dziwnego…

Dlaczego?

  • Statystyki pokazują, że ok. 40% osób przyjmujących leki z hormonami tarczycy nie uzyskuje odpowiedniego stężenia TSH. Natomiast wśród osób starszych jest to aż ok. 57%.
  • U niektórych osób pomimo przyjmowania leków w dawkach zalecanych przez lekarzy nadal utrzymują się objawy niedoczynności tarczycy i pogorszone samopoczucie.

O czym to może świadczyć?

Według mnie z tego można wyciągnąć 2 wnioski:

Po pierwsze ważny jest odpowiedni sposób przyjmowania hormonów tarczycy. A wiele osób wciąż robi to źle. Natomiast prawidłowe przyjmowanie leków, odstęp od posiłków, różnych suplementów, związków, kawy, ma ogromne znaczenie pod kątem wchłaniania leku, a to przekłada się na ich działanie. Jak prawidłowo przyjmować leki? I tu przychodzę Ci z pomocą. Obejrzyj moje nagranie o lekach z hormonami tarczycy. Już nawet 2-3 małe zmiany mogą Ci pomóc.


.

Po drugie lek to element terapii. Sam nie wystarczy. Sam lek to za mało. Nie wystarczy łyknąć tabletkę i po sprawie, wszystko będzie dobrze! Tu znaczenie ma też odżywianie, sen, aktywność, styl życia, równowaga między pracą a odpoczynkiem, kontakt z naturą. Gdy zarywasz noce, jesteś kłębkiem nerwów, przepracowujesz się, brakuje Ci czasu na odpoczynek, kiepsko jesz, nie spodziewaj się cudów po samym leku. Tu ważne jest zadbanie o siebie na wielu obszarach.

W aspekcie odżywiania również mogę Ci pomóc. Za pomocą indywidualnej współpracy lub za pomocą kursu online. Zachęcam do zapoznaia się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cześć!

Nazywam się Marta Skoczeń. Dietetyka to moja praca i pasja. Uwielbiam pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów zdrowotnych. Chcę pokazać, że za pomocą odpowiedniej diety i aktywności fizycznej można zmienić swoje życie na lepsze.

Odbierz darmowy rozdział

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy rozdział mojego ebooka „Niedoczynność tarczycy i Hashimoto w pigułce”.

Ta strona korzysta z ciasteczek (pliki cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Przekazując swoje dane w trakcie korzystania ze strony wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie i przechowywanie na serwerze. Dane te są przechowywane w sposób bezpieczny, a ich administratorem jest Marta Skoczeń prowadząca działalność pod nazwą Poradnia dietetyczna „Apetyt na Życie” specjalista ds. żywienia Marta Skoczeń. W każdej chwili możesz żądać ich usunięcia za pomocą formularza kontaktowego.