O czym powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem suplementacji?

Suplementy diety są coraz popularniejsze. Na rynku jest coraz więcej suplementów i są coraz bardziej dostępne. Jest wiele reklam na temat suplementów. Czasami może to przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście ta różnorodność ma też swoje wady i zalety. Jednak wiele osób zaczyna przyjmować różne suplementy nierozsądnie. Nie mając ku temu żadnych wskazań, podstaw, odpowiednich badań, wiedzy. Często się spotykam z sytuacją, że ktoś przeczytał jakąś informację, że dany suplement może być pomocny i bez zastanowienia zaczyna go tak po prostu przyjmować. Jednak warto się zastanowić, o czym powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem suplementacji?

O czym powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem suplementacji?

Praktycznie każdy z nas łyka jakieś tabletki, jakieś witaminy, suplementy. Ale czy warto? Czy są potrzebne? Odpowiedź niestety brzmi „to zależy”. Zależy jak się odżywiasz, jaką masz dietę, jaki styl życia, jakie problemy zdrowotne, dolegliwości, choroby itp. Nie da się tego ocenić w sposób zero-jedynkowy i jednoznacznie powiedzieć: „Suplementy są dobre i konieczne” lub „Suplementy są złe i niepotrzebne”. Najważniejsze jest, żeby suplementy dopasować do swoich potrzeb, a nie potrzeby do suplementów. Krótka historia z gabinetu Kiedyś na konsultację zgłosiła się do mnie Pani z listą 20 suplementów, które kupiła, żebym pomogła jej ułożyć je w ciągu dnia, jak przyjmować. Przeczytała jakąś książkę o suplementach w niedoczynności tarczycy, zakupiła wszystkie wymienione suplementy, ale nie wiedziała, jak dawkować, o jakiej porze, z czym łączyć… A to nie tędy droga. Nie trudno kupić 20 suplementów. Sztuką jest odpowiednio dobrać je do siebie, żeby sobie nie zaszkodzić, a pomóc. Dodatkowo mało się mówi o tym, jak wybierać suplementy i jak je przyjmować, dawkować, o jakiej porze dnia? Z tego względu stworzyłam taki darmowy krótki ebook, którego powinien przeczytać każdy przed kupieniem suplementu i rozpoczęciem jakiekolwiek suplementacji. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Zapisz się na newsletter i pobierz ebook, żebyś umiała lepiej wybierać i przyjmować suplementy.

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

  1. Moim subiektywnym zdaniem suplementację należy prowadzić pod kontrolą doświadczonych osób

  2. ja tak czesto zaczynam jakas suplementacje, bo „chce” i z moja systematycznoscia to sie konczy po kilku dniach… Ale najważniejsze zeby to skonsulowac z kimś kto sie na tym zna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć!

Nazywam się Marta. Jestem dietetykiem i psychodietetykiem. Jako dietetyk specjalizuję się w pracy z kobietami z różnego rodzaju problemami hormonalnymi, jak np. zaburzenia miesiączkowania, problemy z płodnością, PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, insulinooporność, problemy z nadwagą i otyłością. Jako psychodietetyk naprawiam relację z jedzeniem i własnym ciałem. Pracuję z kobietami, które zmagają się z kompulsywnym objadaniem, zajadaniem emocji, stresu, objadaniem słodyczami.

Ta strona korzysta z ciasteczek (pliki cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Przekazując swoje dane w trakcie korzystania ze strony wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie i przechowywanie na serwerze. Dane te są przechowywane w sposób bezpieczny, a ich administratorem jest Marta Skoczeń prowadząca działalność pod nazwą Poradnia dietetyczna „Apetyt na Życie” specjalista ds. żywienia Marta Skoczeń. W każdej chwili możesz żądać ich usunięcia za pomocą formularza kontaktowego.