O czym powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem suplementacji?

Suplementy diety są coraz popularniejsze. Ale niestety w ostatnim czasie można zauważyć negatywną tendencję, jeśli chodzi o suplementację. Wiele osób zaczyna przyjmować różne suplementy nierozsądnie. Nie mając ku temu żadnych wskazań, podstaw, odpowiednich badań. Często się spotykam z sytuacją, że ktoś przeczytał jakąś informację, że dany suplement może być pomocny i bez zastanowienia zaczyna go tak po prostu przyjmować.

O czym powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem suplementacji?

Praktycznie każdy z nas łyka jakieś tabletki, jakieś witaminy. Ale czy warto? Czy są one potrzebne? Odpowiedź brzmi jak zwykle „to zależy”. Zależy jak się odżywiamy, jaką mamy dietę, jaki styl życia, jakie problemy zdrowotne, dolegliwości, choroby itp. Nie da się tego ocenić w sposób zero-jedynkowy i jednoznacznie powiedzieć: „Suplementy są dobre i konieczne” lub „Suplementy są złe i niepotrzebne”. Najważniejsze jest, żeby suplementy dopasować do naszych potrzeb, a nie potrzeby do suplementów.

Dodatkowo nikt nie mówi, jak wybierać suplementy i jak je przyjmować? Z tego względu stworzyłam takiego darmowego miniebooka, którego powinien przeczytać każdy przed kupieniem suplementu i rozpoczęciem jakiekolwiek suplementacji. Zapisując się na newsletter pobierzesz pdf.


.

 

Zapoznaj się z webinarem „Witaminy, składniki mineralne i inne związki niezbędne do prawidłowej pracy tarczycy

Webinar jest napakowany wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Na webinarze skupiamy się na roli witamin i składników mineralnych w niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Niedożywienie witaminowo-mineralne jest jedną z przyczyn niedoczynności tarczycy i Hashimoto, dlatego pokażę Ci jak dobrze odżywić organizm, wesprzeć tarczycę i poprawić swoje samopoczucie. Poszczególne witaminy i składniki mineralne mają ogromny wpływ na pracę tarczycy i konwersję hormonów tarczycy. Niedobór poszczególnych witamin i minerałów ma wpływ na pogorszone samopoczucie, nadmierne zmęczenie, wypadanie włosów, senność, problemy z pamięcią i koncentracją. Oczywiście też będzie o mądrej i rozsądnej suplementacji, kiedy jest potrzebna, a kiedy nie ma sensu. Jak prawidłowo dobrać ją do siebie.

To ponad 10 lat zdobywania przeze mnie wiedzy na kursach, studniach, szkoleniach. Mnóstwo przeczytanych publikacji, badań, artykułów. A także doświadczenie moje własne – sama mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto – i doświadczenie z pracy z wieloma Pacjentkami.
WEBINAR

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

  1. Moim subiektywnym zdaniem suplementację należy prowadzić pod kontrolą doświadczonych osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cześć!

Nazywam się Marta Skoczeń. Dietetyka to moja praca i pasja. Uwielbiam pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów zdrowotnych. Chcę pokazać, że za pomocą odpowiedniej diety i aktywności fizycznej można zmienić swoje życie na lepsze.

Odbierz darmowy rozdział

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy rozdział mojego ebooka „Niedoczynność tarczycy i Hashimoto w pigułce”.

Ta strona korzysta z ciasteczek (pliki cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Przekazując swoje dane w trakcie korzystania ze strony wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie i przechowywanie na serwerze. Dane te są przechowywane w sposób bezpieczny, a ich administratorem jest Marta Skoczeń prowadząca działalność pod nazwą Poradnia dietetyczna „Apetyt na Życie” specjalista ds. żywienia Marta Skoczeń. W każdej chwili możesz żądać ich usunięcia za pomocą formularza kontaktowego.