Kurs online

Jak skutecznie podnieść poziom ferrytyny?

Podnieś poziom ferrytyny, odzyskaj energię życiową i dobre samopoczucie! Popraw pracę Twojej tarczycy i zatrzymaj wypadanie włosów!

Dlaczego kurs o ferrytynie? Czym jest ferrytyna?

Praktycznie każda kobieta, która zgłasza się do mnie na konsultację ma za niski poziom ferrytyny, a to znacznie przekłada się na jej samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Bardzo często słyszę:

 • Mam mnóstwo planów i celów, które chciałabym zrealizować, a obecne samopoczucie mocno mi to utrudnia.

 • Chciałabym być bardziej aktywna fizycznie, a moja ciągła senność i zmęczenie mocno mi w tym przeszkadzają.

I w badaniach wychodzi m.in. za niska ferrytyna. A objawia się to np. wypadaniem włosów, problemami z tarczycą, wiecznym zmęczeniem i koszmarnym samopoczuciem.

Ferrytyna to magazyn, zapas ustrojowy żelaza w komórkach. Chroni nas przed niekorzystnym wpływem nadmiaru żelazu oraz zabezpiecza na wypadek zwiększonego jego zapotrzebowania. Ferrytyna pomaga zdiagnozować niedokrwistość z niedoboru żelaza. Utajonego niedoboru żelaza nie widać w morfologii ani w poziomie żelaza we krwi. Możesz mieć żelazo i morfologię w normie i źle się czuć. Jeśli jeszcze nie badałaś poziomu ferrytyny to koniecznie to zrób! I pamiętaj, że jej poziom 10 czy 30 ng/ml wcale nie jest dobry, mimo że może mieścić się w widełkach laboratoryjnych.

Na kursie przedstawię Ci najskuteczniejsze sposoby, które pomogą Ci podnieść poziom ferrytyny. A co ważne nie na chwilę, a na stałe! Są to sposoby oparte na rzetelnej wiedzy naukowej oraz doświadczeniach moich i moich Pacjentek. Dzięki temu w końcu zajmiesz się swoim zdrowiem porządnie i kompleksowo. Odzyskasz siły i chęci do działania!

Jeżeli Twój wynik ferrytyny jest za niski i masz już dość:

To mam dla Ciebie ratunek w postaci kursu, dzięki któremu:

Kurs pozwoli Ci uniknąć wielu błędów i szybciej poprawić Twój stan zdrowia. Dzięki temu zaoszczędzisz więcej czasu i energii. Nie będziesz już tracić czasu na zbieranie włosów ze wszystkiego i długie godziny pracy, którą mogłabyś wykonać szybciej przez poprawę skupienia i koncentracji. Zdobędziesz wiedzę i praktyczne narzędzia, które pozwolą zająć Ci się swoimi problemami. 

Co otrzymasz biorąc udział w kursie?

Konsultacja dietetyczna Marta Skoczeń

Dlaczego postanowiłam zrobić ten kurs?

Nazywam się Marta Skoczeń. Jestem dietetyczką i psychodietetyczką. Jako dietetyczka specjalizuję się w pracy z kobietami z różnymi problemami hormonalnymi. Moje zainteresowanie kobiecą gospodarką hormonalną wzięło się m.in. stąd, że sama mam Hashimoto, borykałam się z problemami z miesiączką. Natomiast jako psychodietetyk naprawiam relację z jedzeniem i własnym ciałem.

Pamiętam jak na początku swojej drogi czułam się zagubiona i bezradna. Brakowało mi rzetelnych informacji, wsparcia, zrozumienia. Odbijałam się od drzwi do drzwi szukając pomocy, nie wiedząc co się dzieje, ale nikt nie potrafił spojrzeć na mnie całościowo. 

Dokładnie to samo mówią mi kobiety, które się do mnie zgłaszają. Ostatnio na konsultacji znów Pacjentka powiedziała mi, że usłyszała, że jej ferrytyna na poziomie 15 ng/ml jest w porządku i nic nie trzeba robić. Załamałam ręce!

 • A co z tym, że nie ma już połowy włosów?
 • Rano nie może się dobudzić?
 • Co z tym, że coraz więcej rzeczy zapomina i 3 razy wraca się zobaczyć, czy zamknęła drzwi?
 • Że zwyczajnie brakuje jej siły, energii i radości do życia?
 • Co z tym, że jej tarczyca coraz gorzej pracuje?

Ma tak bezczynnie siedzieć i czekać? Przyzwyczaić się do tego?

Wiesz co? Ja kategorycznie się z tym nie zgadzam!

Nie możemy lekceważyć swojego samopoczucia, objawów i wyników badań, które wcale nie są w normie i na odpowiednim poziomie. Ja też kiedyś miałam ferrytynę za nisko, zbierałam włosy ze wszystkiego, zwlekałam się z łóżka i nie miałam na nic siły. Chciałam ćwiczyć, a po prostu nie miałam zwyczajnie siły. W badaniach ferrytyna wyszła 13 ng/ml. Ale każdy to lekceważył. Nie patrzył na mnie, na moje objawy. Długa droga doprowadziła mnie do tego, że moja ferrytyna jest w końcu na odpowiednim poziomie, a ja czuję, że żyję! Ty nie musisz tracić tyle czasu! Możesz zrobić to szybciej 🙂

W mojej pracy pomogłam już wielu kobietom. Jednak nie jestem w stanie każdej kobiecie indywidualnie przekazywać tych informacji. Z tego względu postanowiłam podzielić się swoją wiedzą w kursie.

Wiem, że mamy ogromny wpływ na swoje wyniki badań, samopoczucie, wygląd, zdrowie i życie. Żałuję, że jak ja szukałam pomocy, nikt nie wziął mnie za rękę, nie pokazał, co konkretnie zrobić. Zaoszczędziłabym wiele czasu, stresu i emocji, żeby poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie. Jednak dzięki temu zdobyłam mnóstwo wiedzy i doświadczenia, którym mogę podzielić się z Tobą. Skorzystaj z tego!

Ten kurs to praktyczne narzędzie, które z chaotycznych prób poprawy Twojej ferrytyny pomoże Ci przejście do przemyślanej strategii i działania. W końcu poczujesz, że to co robisz ma sens i przynosi efekty.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:
Ten kurs NIE jest dla Ciebie, jeśli:

Zobacz, co o kursie na temat ferrytyny napisały uczestniczki:

Jak podnieść poziom ferrytyny
Jak podnieść poziom ferrytyny
Jak podnieść poziom ferrytyny
Jak podnieść poziom ferrytyny
Jak podnieść poziom ferrytyny

Co znajdziesz w kursie?

Wybierz pakiet dla siebie:

Pakiet Podstawowy

PLN 349
 • Dostęp do 10 lekcji wideo na temat ferrytyny, które łącznie trwają ok. 6 godzin i 10 minut
 • Plik pdf z prezentacją do pobrania
 • Dostęp do nagrań na 6 miesiący
 • Dodatkowe materiały
 • Ćwiczenia i praktyczne tabele
 • Ebook "Puzzle zdrowia", który krok po kroku pokaże Ci, jakie elementy składają się na Twoje dobre zdrowie, samopoczucie i wyniki badań

Pakiet Premium

PLN 399
 • Dostęp do 11 lekcji wideo na temat ferrytyny (dodatkowa lekcja o przepisach), które łacznie trwają ok. 6 godzin i 40 minut
 • Plik pdf z prezentacją do pobrania
 • Dostęp do nagrań na 12 miesięcy
 • Dodatkowe materiały
 • Ćwiczenia i praktyczne tabele
 • Ebook "Puzzle zdrowia", który krok po kroku pokaże Ci, jakie elementy skkładają się na Twoje dobre zdrowie, samopoczucie i wyniki badań
 • Dodatkowe spotkanie online na Zoom, sesja pytań i odpowiedzi po przerobieniu lekcji z kursu 11.09.2024 o 18:00. Godzina i dzień może ulec zmianie, dostosuję termin do potrzeb uczestników 🙂
 • Zestaw 25 przepisów na posiłki bogate w żelazo i substancje wspierające jego wchłanianie. Każdy przepis zawiera:
  ● Wartość kaloryczną, zawartość białka, tłuszczów i węglowodanów
  ● Zawartość żelaza w posiłku
  ● Wskazówki i ciekawostki, dlaczego tak jest skomponowany posiłek, co tu ma znaczenie
  Będzie to praktyka i edukacja w jednym. Dzięki temu samodzielnie nauczysz się dobrze bilansować posiłki. Dodatkowo wzbogacisz swoje menu w pyszne potrawy. Posiłki nie będą wymagające i czasochłonne w przygotowaniu.

I ciekawostka na koniec! 🙂

Spójrz na objawy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i objawy niskiej ferrytyny. Porównaj je sobie. Widzisz? Wyglądają praktycznie tak samo!

Objawy niedoczynności tarczycy:

Objawy niskiej ferrytyny:

Niedobór ferrytyny i żelaza powoduje zwiększenie poziomu TSH, spadek konwersji hormonów tarczycy i obniżenie poziomu FT4 i FT3. Podnosząc poziom ferrytyny, poprawiasz produkcję i konwersję hormonów tarczycy, a dzięki temu poczujesz się lepiej. To wszystko jest ze sobą powiązane. Niedobór ferrytyny to jeden z najczystszych niedoborów w niedoczynności tarczycy i Hashimoto.

FAQ

W Pakiecie Podstawowym kurs jest podzielony na 10 lekcji i trwa ok. 6 godzin. W Pakiecie Premium jest dodatkowa lekcja i kurs trwa ok. 6 godzin i 40 minut. Do Pakietu Premium dołączony też jest zestaw przepisów na posiłki bogate w żelazo.

Kurs znajduje się na zamkniętej platformie kursowej. Przy zakupie kursu dostaniesz dane do logowania. Logujesz się za pomocą swojego adresu email i ustawionego hasła.

W celu otrzymania faktury napisz do mnie wiadomość mailową z danymi do faktury: poczta@apetytnazycie.com.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek (pliki cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Przekazując swoje dane w trakcie korzystania ze strony wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie i przechowywanie na serwerze. Dane te są przechowywane w sposób bezpieczny, a ich administratorem jest Marta Skoczeń prowadząca działalność pod nazwą Poradnia dietetyczna „Apetyt na Życie” specjalista ds. żywienia Marta Skoczeń. W każdej chwili możesz żądać ich usunięcia za pomocą formularza kontaktowego.