5 błędów żywieniowych w niedoczynności tarczycy i Hashimoto

Pamiętam jak na początku mojej drogi czułam się zagubiona i bezradna. Brakowało mi rzetelnych informacji na temat odżywiania w chorobach tarczycy. Potrzebowałam wsparcia i zrozumienia, a odbijałam się od kolejnych drzwi szukając pomocy. Dokładnie to samo mówią mi kobiety, które się do mnie zgłaszają. Też czują się zagubione w natłoku sprzecznych informacji na temat odżywiania w niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Co można jeść? Czego warto unikać? Pytań jest mnóstwo. Dlatego chcę Ci pokazać 5 błędów żywieniowych w niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Warto je znać, żeby po prostu nieświadomie ich nie popełniać.

5 błędów żywieniowych w niedoczynności tarczycy i Hashimoto

Moja droga była długa i kręta, ale teraz wiem, że za pomocą odżywiania mamy ogromny wpływ na swoje wyniki badań, samopoczucie, wygląd, zdrowie i życie. Tak samo, jak do samochodu nalejesz wodę zamiast paliwa, to nie pojedziesz. Z tego względu postanowiłam stworzyć ten krótki przewodnik z zasadami, które uważam za bardzo ważne. Obserwuję, że wiele osób o nich zapomina. Natomiast dzięki tym zmianom możesz zaoszczędzić wiele czasu, stresu i emocji, żeby poprawić pracę swojej tarczycy. Możesz uniknąć wielu błędów, które oddalają Cię od lepszego zdrowia i samopoczucia.

Odżywianie w niedoczynności tarczycy i Hashimoto

Mając niedoczynność tarczycy i Hashimoto na pewno często słyszysz lub szukasz w Internecie informacji o tym:

  • Czego nie możesz jeść?
  • Jakie produkty są polecane?
  • Jak bilansować posiłki?
  • Na co uważać?
  • Czego unikać?
  • Jak odżywiać się w niedoczynności tarczycy i Hashimoto?

A Ty jakie masz wątpliwości?

Do mnie Panie bardzo często zgłaszają się na konsultacje zagubione, że tyle się naczytały, a w końcu i tak nie wiedzą, co robić. Jeszcze lekarz im mówi, że dieta nie pomoże… Czują się zdezorientowane, a ilość potencjalnych zasad i wykluczeń w chorobach tarczycy, o których słyszą jest dla nich przytłaczająca. Dlatego dziś mam dla Ciebie e-booka na temat błędów, które możesz popełniać nawet nieświadomie, a które utrudniają poprawę zdrowia w niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Eliminacja tych błędów wpłynie na lepszą pracę Twojej tarczycy, a tym samym na Twoje dobre samopoczucie.

Pobierz ebooka „5 błędów żywieniowych w niedoczynności tarczycy i Hashimoto”

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Bardzo pomocna wiedza w temacie choroby tarczycy, teraz wiem ci robiłam źle, szkoda że lekarze wprowadzają w błąd, gdyż moja Pani dr mowila, że 30 minut wystarczy na to by wchlonal się hormon, a do tego brałam żelazo w tabletkach razem z letrox… O zgrozo…rok stracony😪

    1. Niestety wciąż jest mała świadomość na temat prawidłowego przyjmowania leków. Jednak czasu nie cofniemy, ale teraz można dużo dobrego zrobić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć!

Nazywam się Marta. Jestem dietetykiem i psychodietetykiem. Jako dietetyk specjalizuję się w pracy z kobietami z różnego rodzaju problemami hormonalnymi, jak np. zaburzenia miesiączkowania, problemy z płodnością, PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, insulinooporność, problemy z nadwagą i otyłością. Jako psychodietetyk naprawiam relację z jedzeniem i własnym ciałem. Pracuję z kobietami, które zmagają się z kompulsywnym objadaniem, zajadaniem emocji, stresu, objadaniem słodyczami.

Ta strona korzysta z ciasteczek (pliki cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Przekazując swoje dane w trakcie korzystania ze strony wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie i przechowywanie na serwerze. Dane te są przechowywane w sposób bezpieczny, a ich administratorem jest Marta Skoczeń prowadząca działalność pod nazwą Poradnia dietetyczna „Apetyt na Życie” specjalista ds. żywienia Marta Skoczeń. W każdej chwili możesz żądać ich usunięcia za pomocą formularza kontaktowego.